Internet zdominował świat


Obecnie cały świat funkcjonuje w przestrzeni cyfrowej, a stało się to za sprawą internetu. Żyjemy w czasach, gdy prawie każda osoba posiada komputer, tablet lub smartfon połączony na stałe z siecią. Posiadanie dostępu do nieograniczonych źródeł informacji nie jest już uzależnione od ilości członków rodziny, tak jak jeszcze kilka lat temu.

Z początkiem lat 90 ubiegłego wieku nastał czas pokolenia Z. Główną i najbardziej charakterystyczną jego cechą jest ciągły dostęp do sieci. Nowe technologie i urządzenia są dla nich czymś naturalnym i powszechnym, nie umieją wyobrazić sobie życia bez komputera czy telefonu połączonego z internetem. O potężnym wzroście znaczenia internetu w ciągu ostatnich 15 lat świadczy lawinowo rosnąca liczba jego użytkowników.

  • w 2000 roku korzystało z niego około 361 milionów osób na całym świecie.
  • w 2014 roku liczba ta wzrosła do ponad 3 miliardów.

To wzrost o 764%! Obecnie ponad połowa ludzkości ma dostęp do internetu.

Europa przoduje w tych statystykach, bo z internetu korzysta już 75% Europejczyków. Na jednego europejczyka przypada 1,25 abonamentu telefonicznego, co oznacza, że każda osoba ma średnio więcej niż jeden numer! Bez względu na to z jakiego urządzenia korzystają, spędzają miesięcznie średnio ponad 1900 minut online – to więcej niż 30 godzin!

Jak ludzie spędzają czas w internecie?

Internet to ogólnoświatowa sieć komputerowa, która znacznie podniosła poziom komunikacji oraz dostępu do informacji i rozrywki nowoczesnych ludzi. Prawie z każdego miejsca na Ziemi jesteśmy w stanie zrobić zakupy, wysłać maila, udostępnić dane czy uczestniczyć w videokonferencji. W ostatnich latach byliśmy świadkami jak internet zmienił nasze życie. Na całym świecie nastąpił fundamentalny i znaczący zwrot w stronę globalnej sieci.

Internet to nieograniczony, bezpośredni dostęp do aktualnych informacji. Przeglądanie stron internetowych i portali, w celu znalezienia konkretnych danych czy zagłębienia w aktualne wydarzenia z całego świata, jest niemal natychmiastowym odruchem bezwarunkowym.

Ludzie spędzają mnóstwo czasu na utrzymywaniu kontaktów towarzyskich i udostępnianiu materiałów – blisko jedną trzecią czasu w internecie spędzają w mediach społecznościowych.

Popularnością cieszą się się także blogi, vlogi i portale tematyczne, gdzie użytkownicy dzielą się swoja wiedzą i doświadczeniem. Wideo online odnotowało trzycyfrowy wzrost popularności w ciągu ostatnich pięciu lat. Codziennie miliony osób oglądają filmy w mediach społecznościowych lub za pośrednictwem takich witryn jak Netflix czy Youtube.

E-commerce to także znaczący obszar w sieci, który z roku na rok się powiększa. Ludzie coraz częściej decydują się na zakupy w sklepach internetowych. W 2013 roku łączna wartość produktów i usług sprzedanych przez internet wyniosła w Europie 364 miliardy euro.

Wszyscy użytkownicy internetu oraz ich działania podejmowane w sieci, stwarzają mnóstwo możliwości abyś mógł do nich dotrzeć z ofertą twojej firmy.

powrót do listy porad