Responsywne strony internetowe - dlaczego musisz taką mieć?


Jak nie utrudniać życia swoim klientom, czy Twoja strona www jest przyjazna telefonom i tabletom?

Czy wiesz że nawet 50% ruchu na Twojej stronie www może być generowane przez użytkowników telefonów komórkowych i tabletów.


Mało tego, w tym roku strony nie posiadające wersji mobilnej zostaną wyświetlone zdecydowanie niżej w wynikach wyszukiwania Google. Już teraz prawie połowa wyszukiwań w Google odbywa się za pomocą smartfonów. Popularność urządzeń mobilnych stale rośnie i nie zapowiada się, aby miało się to niebawem zmienić. Praktycznie wszyscy mamy dziś smartfon lub tablet.

Ludzie żyją coraz szybciej, dużo czasu spędzają poza domem, w pracy, na spotkaniach biznesowych. Większość ludzi woli zainwestować w porządnego smartfona niż w laptopa. Z prostego powodu, telefon mamy zawsze przy sobie :).

Jednak aby komfort przeglądania strony był na najwyższym poziomie, Twoja strona www musi być responsywna (RWD). Co oznacza, że na każdym urządzeniu mobilnym prezentuje się dobrze.

Najczęstsze błędy stron internetowych to: zbyt małe litery, linki, w które ciężko kliknąć, treść strony nie mieszcząca się na ekranie.

Jeżeli chcemy, aby nasza firma była rozpoznawalna, postrzegana jako nowoczesna i przyjazna klientowi, to strona www nie może odstraszać klientów korzystających ze smartfonów i tabletów. Jak sprawdzić czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych?

Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia do testowania od firmy Google.

Już po chwili przekonasz się czy goście korzystający z urządzeń mobilnych będą mogli bezproblemowo skorzystać ze strony.

PRZETESTUJ SWOJĄ STRONĘ!

Jeśli Twoja strona nie poradziła sobie zbyt dobrze, to nic straconego!

Mamy wiedzę i narzędzia by unowocześnić każdą stronę www, niezależnie z jakiego systemu korzystasz.

Dodanie RWD do Twojej strony internetowej jest dość prostym procesem, pod warunkiem że wiesz co robisz. Skontaktuj się z nami, a my udzielimy Ci więcej informacji i pomożemy dostosować Twoją stronę www do obecnych standardów.

powrót do listy porad